Connect Albania shpk

Kėrko

Shko te pėrmbajtja e faqes

Energjia e Erės

Energji alternative

Bla

TURBINAT ME BOSHT VERTIKAL

fger

E pavarur nga drejtimi i erės (horizonte tė reja) .

Vėnie e lehtė nė punė edhe me 3m/s shpejtėsia e erės.

Asnjė zhurmė nuk dėgjohet.

Kostruksion i fortė i pėrshtatshėm edhe pėr erėra tė forta(efektivitet maksimal).

Zgjidhje tė ndryshme :-rrjet, ngrohje, bateri.

______________________________________________________________________________________________________________
ENERGJIA VERTIKALE(Koncepti & Zbatimet)

Mundėsitė e pėrdorimit janė tė ndryshme si :-
vetė era,shtėpi private, bujqėsia, turizėm,
publicitet, telekominikacion,ndriēim rrugor,
sistemi i ruajtjes barka dhe fare sa pėr tė
pėrmendur disa prej tyre.Shumė qeveri e
njohin mė nė fund rolin e rėndėsishėm tė
kėsaj forme energjie tė rinovueshme dhe
parashikojnė stimuj (bonus) shtetėrorė
pėr instalimin e trubinave tė vogla me erė,
duke kontribuar edhe nė luftėn ndaj
pėrhapjes sė substancave tė dėmshme.


Kthehu te pėrmbajtja e faqes | Kthehu te menyja kryesore